piątek, 4 października 2019

Zbigniew Kołba

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą autora książki dla dzieci
‘’ ZNAJDŹ MNIE I KIEDYŚ ODWIEDŹ’’
W dniu 11 września 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Irządzach odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas I-IV i V-VIII z Szkoły Podstawowej im. Jana Ledwocha w Irządzach z Zbigniewem Kołbą- fizykoterapeutą, autorem książki dla dzieci ‘’Znajdź mnie i kiedyś odwiedź.’’ Książka opowiada jak dziecka poprzez zabawę może wiele nauczyć się kontaktu z mapą i jak uczyć się żeby zapamiętać jak najwięcej. Podczas niezwykle interesującego spotkania autor właśnie o takich wskazówkach opowiedział uczniom , które zawiera opowiadanie. Zachęcał młodych słuchaczy do częstego czytania książek, i wskazywał zalety z czytania. . Uczniowie słuchali i sami czytali fragmenty książki, gdzie dowiedziały się, iż w Polsce jest wiele miejscowości o humorystycznych nazwach tj. Całowanie, Bąki, Niedźwiedź, Psie Głowy i wiele innych. Autor zadawał słuchaczom ciekawe zagadki , a uczniowie sami mieli okazję zadać pytania pisarzowi.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o zdrowej diecie bogatej w warzywa i owoce ,jaką rolę odgrywa odpowiednia ilość snu na rozwój młodego organizmu. Obowiązek picia kakao i higieny mycia rąk. Zbigniew Kołba przybliżył słuchaczom cennych informacji jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, który pozytywnie wpływa na organizm dziecka.
Dzięki dotacji z Gminy Irządze zostały rozlosowane w prezencie książki dla dzieci.
Spotkanie zakończyło się dyskusją i wymianą doświadczeń . Po spotkaniu z Zbigniewem Kołbą dzieci miały możliwość zdobycia autografu wraz z dedykacją. Książka ,, Znajdź mnie i kiedyś odwiedź’’ jest dostępna do wypożyczenia w naszej placówce bibliotecznej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza